Fiscal Year

У 2019 році концерн Continental досягає скоригованих річних показників та орієнтується на здорову екосистему мобільності

  • Обсяг продажів дещо збільшився до 44,5 млрд євро (2018 р.: 44,4 млрд євро)
  • Збільшення обсягу продажів на ринку: приблизно -6 відсотків / органічне зростання обігу: -2,6 відсотка
  • Чистий оперативний результат: 3,2 млрд євро (2018 р.: 4,1 млрд євро) / чиста маржа EBIT: 7,4 відсотка (2018 р.: 9,3 відсотка)
  • Оперативний результат (-268 млн євро), а також чистий результат (-1,2 млрд євро) є негативними через списання безготівкових коштів, про яке вже повідомлялося
  • Рух готівки перед цільовим фінансуванням і продажем частини акцій: 1,3 млрд євро (2018 р.: 1,9 млрд євро)
  • Пропонований дивіденд: 4,00 євро на акцію (2018 р.: 4,75 євро)
  • Прогноз ринку на 2020 р.: очікується, що виробництво легкових автомобілів у світі знижуватиметься вже третій рік поспіль (на 2–5 відсотків)
  • Перевірка додаткових заходів для підвищення конкурентоспроможності через погіршення середовища / Перші результати очікуються у травні 2020 року
  • Прогноз на 2020 фінансовий рік: обсяг продажів корпорації — приблизно 42,5–44,5 млрд євро / чиста маржа EBIT — приблизно 5,5–6,5 відсотка

Ганновер, 5 травня 2020 року. Концерн Continental досяг своїх скоригованих цілей на 2019 фінансовий рік в умовах значного погіршення ринкової кон’юнктури. Про це високотехнологічна компанія повідомила в четвер на своїй щорічній прес-конференції в Ганновері. За попередніми даними, обсяг продажів компанії DAX у минулому фінансовому році склав близько 44,5 млрд євро (2018 р.: 44,4 млрд євро), чиста маржа EBIT склала близько 7,4 відсотка (2018 р.: 9,3 відсотка). Це відповідає чистому оперативному результатові, який складає 3,2 млрд євро (2018 р.: 4,1 млрд євро). Тоді як виробництво автомобілів у 2019 році, за останніми оцінками, скоротилося приблизно на 6 відсотків у всьому світі, органічна динаміка обігу концерну Continental за той самий період знизиласяприблизно на 2,6 відсотка. Отже компанія розвивалася краще, ніж її ринки.
Водночас — як повідомлялося наприкінці жовтня 2019 року — здебільшого низькі очікування від ринку спричинили необхідність списання безготівкових коштів у розмірі 2,5 млрд євро. Аналіз дійсної балансової вартості гудвілу, передбачений стандартами фінансової звітності, показав, що оперативний результат складає -268 млн євро (2018 р.: 4,0 млрд євро), а чистий результат складає -1,2 млрд євро (2018 р.: 2,9 млрд євро).
Незважаючи на несприятливі обставини й високі інвестиції, в минулому фінансовому році концерн Continental забезпечив належний приплив коштів до початку кредитної діяльності. Рух готівки перед цільовим фінансуванням і наданням юридичної незалежності підрозділові Powertrain складав 1,3 млрд євро.
З огляду на ці дані й міцну та здорову структуру балансу концерну Continental правління пропонує встановити дивіденд на 2019 фінансовий рік у розмірі 4,00 євро (2018 р.: 4,75 євро) на акцію. 
Щодо минулого фінансового року голова правління концерну Continental доктор Ельмар Дегенхарт (Dr. Elmar Degenhart) сказав: «Навіть у складні часи концерн Continental продовжує розвиватися краще, ніж його ринки.» Він додав: «У минулому році в усій автомобільній промисловості спостерігалися ознаки значного сповільнення. В операційній діяльності ми досягли значних успіхів у цілому, проте в підсумку результати за 2019 рік є незадовільними, особливо в автомобільному секторі.» Поряд із цим він нагадав, що через складну загальну ситуацію компанія запропонувала своїм акціонерам дещо нижчий розмір дивіденду порівняно з попереднім роком.

Прогноз ринку на 2020 р.: виробництво легкових автомобілів у світі знижуватиметься третій рік поспіль

У 2020 році концерн Continental не очікує покращення ситуації в економіці. Отже компанія вважає, що у 2020 році третій рік поспіль спостерігатиметься зниження світового виробництва легкових автомобілів і вантажних автомобілів із середньою вантажопідйомністю. Очікуваний діапазон зниження складає 2–5 відсотків порівняно з попереднім роком. Ці оцінки враховують вплив коронавірусу, який можна визначити на сьогоднішній день, на обсяг виробництва. Наразі концерн Continental прогнозує, що впродовж перших трьох місяців поточного фінансового року зниження виробництва в усьому світі складе понад 10 відсотків порівняно з аналогічним періодом попереднього року. Очікується, що в Китаї зниження за цей період складе принаймні 30 відсотків. До прогнозу ринку не входять подальші, потенційно тривалі порушення ланцюга виробництва й постачання або попиту через постійне поширення коронавірусу. Наразі ці порушення неможливо оцінити.
«У 2020 році економічна ситуація залишиться складною», — пояснив Вольфганг Шефер (Wolfgang Schäfer), фінансовий директор концерну Continental. Він додав: «Поряд зі спадом виробництва проблем глобальній мережі автомобільної промисловості додають потрясіння через епідемію коронавірусу, нез’ясовані торговельні конфлікти, різке підвищення вимог щодо норм токсичності відпрацьованих газів у Європі, а також стрімкий розвиток цифровізації бізнес-процесів і продуктів.»

Прогноз економічної кон’юнктури на 2020 рік: зниження динаміки обігу в умовах спаду ринків

Початок 2020 фінансового року був очікувано сповільненим через постійну невизначеність на ринках. Виходячи з припущень щодо розвитку своїх ринків і галузей, концерн Continental очікує, що в 2020 році обсяг продажів корпорації складе близько 42,5–44,5 млрд євро, а чиста маржа EBIT — близько 5,5–6,5 відсотка. Очікується, що сукупний обсяг продажів нового підрозділу компанії Automotive Technologies і колишнього підрозділу Powertrain складе близько 25,5–26,5 млрд євро, а чиста маржа EBIT — близько 3–4 відсотків. Обсяг продажів підрозділу Rubber Technologies має скласти близько 17–18 млрд євро, а чиста маржа EBIT — близько 10–11 відсотків.

Структурна програма «Трансформація 2019–2029»: розгляд додаткових заходів

Структурна програма «Трансформація 2019–2029» — це відповідь концерну Continental на глобальний спад в автомобільній промисловості, руйнівні зміни технології виробництва приводів і все стрімкішу цифровізацію продуктів і бізнес-процесів. «2020 рік стане роком переходу до зміни структури нашої компанії. Наша структурна програма й нова організаційна структура призведуть до помітного прогресу в середньостроковій перспективі», — впевнено заявив Дегенхарт.
Водночас він нагадав, що економічна ситуація в світі погіршилася, і це сталося вже після оприлюднення структурної програми у вересні 2019 року. Абсолютний спад виробництва легкових автомобілів і вантажних автомобілів із середньою вантажопідйомністю наразі досяг рівня кризових 2008 2009 років. Наразі негативний вплив також має поширення коронавірусу та пов’язане з ним обмеження виробництва в Китаї.
«У важливих для нас галузях помітно зростає нестабільність. Очікуване пожвавлення кон’юнктури знову затримається», — сказав голова правління й додав: «Тому ми зараз вивчаємо додаткові заходи, яких можна вжити для ефективного реагування на погіршення загальної ситуації та її наслідків у середньостроковій перспективі поряд із нашою структурною програмою, яка вже працює. Ми маємо дві важливі мети, які є основними для нашого успіху: постійне підвищення продуктивності та довгострокова конкурентоспроможність.» Компанія очікує, що перші результати цього процесу з’являться в травні 2020 року, і повідомить про них вчасно. 
Концерн Continental уже згадував про можливість подальших коригувань, оголошуючи про свою структурну програму наприкінці вересня 2019 року, і не виключав додаткових проектів, якщо визначені на той час заходи будуть не досить ефективними для досягнення бажаних результатів.

Дегенхарт: «Концерн Continental заздалегідь і вчасно захистив себе від погіршення ситуації»

Стосовно середньо- й довгострокових проблем світової автомобільної промисловості Дегенхарт упевнено заявив: «Концерн Continental і його галузі наразі зазнають радикальної трансформації. Вона впливає на всі складові частини нашого бізнесу: продукти, процеси, бізнес-моделі та структури. Перед нами стоять великі виклики, але, перш за все, я бачу величезні можливості для концерну Continental». За його словами, концерн Continental заздалегідь і вчасно вніс правильні зміни до технології та балансу. «Сьогодні ми значно стійкіші до проблем, ніж перед останнім спадом в автомобільній промисловості. У нас є чіткий план досягнення успішного майбутнього», — сказав Дегенхарт. 

Зосередження на прибуткових сферах зростання

Важливою частиною цього плану є зміцнення прибуткових сфер зростання та цілковите зосередження на них. Сюди входять керування з використанням функцій допомоги, автоматизоване та мережеве керування автомобілем, впровадження нових конструкцій транспортних засобів і створення мережі автомобілів за допомогою нових високоефективних комп’ютерів, торгівля програмним забезпеченням і даними на основі інтелектуальних виробів із пластмаси, каучуку або електронного обладнання та ділові операції з промисловими та кінцевими споживачами. Коли йдеться про капіталовкладення, перевага однозначно віддається прибутковому зростанню. Водночас ми продовжуємо зміцнювати корпоративну культуру. Її основними складовими є корпоративні цінності концерну Continental, подальша децентралізація відповідальності за прийняття рішень і професійна підготовка працівників, орієнтована на майбутнє. «Постачальники, як-от концерн Continental, роблять великий внесок у здорову екосистему мобільності, яка також захищає екологічний, економічний і соціальний клімат», — сказав Дегенхарт.

Концерн Continental продовжує інвестувати на високому рівні в мобільність майбутнього

Упродовж минулого фінансового року концерн Continental також робив інвестиції на високому рівні. «Ми інвестуємо мільярди в мобільність прийдешнього дня. У ці складні часи небагато компаній у всьому світі мають змогу так чинити. Водночас ми суттєво підвищили свою фінансово-кошторисну дисципліну в усіх галузях», — сказав фінансовий директор Вольфганг Шефер. 
Лише в минулому фінансовому 2019 році концерн Continental вклав близько 6,7 млрд євро (2018 р.: 6,3 млрд євро) в наукові дослідження й конструкторські розробки, а також у матеріальні активи й програмне забезпечення.

Концерн Continental має стабільний фінансовий стан

На 31 грудня 2019 року концерн Continental мав подушку ліквідності, загальний розмір якої складав 8,0 млрд євро (2018 р.: 6,3 млрд євро), зокрема 3,3 млрд євро (2018 р.: 2,8 млрд євро) ліквідних коштів, а також виділені невикористані кредитні лінії в обсязі 4,7 млрд євро (2018 р.: 3,5 млрд євро). «Концерн Continental має надійне фінансування. Тому ми добре підготовлені до кількох наступних років, — сказав Шефер і додав: — У 2019 році ми досягли сприятливих цінових умов з чотирма випусками позик і нашою відновлюваною кредитною лінією.» Поліпшення — це результат і ще один доказ стабільності структури нашого балансу.» Концерн Continental одним із перших у цій галузі розробив для своєї нової відновлюваної кредитної лінії критерії винагороди за стабільність підприємницької діяльності.

Кількість експертів із програмного забезпечення й інформаційних технологій до кінця 2020 року має зрости на 10 відсотків

Мобільність майбутнього — це перш за все електроніка, програмне забезпечення й сенсорна техніка. В автомобільному секторі концерну Continental їх продажі вже сьогодні складають 70 відсотків від загального обсягу. Скоро вони досягнуть 80 відсотків. Впродовж наступних десяти років нові функції вдесятеро збільшать обсяг програмного забезпечення в автомобілі. «Концерн Continental виграє через надзвичайно високий попит на програмне забезпечення», — вважає Дегенхарт. Адже над новими тенденціями й технологіями в концернї Continental працюють понад 51 000 інженерів, зокрема понад 20 000 експертів із програмного забезпечення й інформаційних технологій. До кінця 2020 року концерн Continental планує підвищити їхню кількість до 22 000. Сьогодні лише в галузі штучного інтелекту (ШІ) працюють понад 900 співробітників. До 2022 року 1900 співробітників концерну Continental вже повинні мати знання про ШІ. Для цілодобового керування проектами програмного забезпечення концерн Continental використовує центри компетенцій із програмного забезпечення, які є в усьому світі: в Азії, Європі та США. Наприкінці року глобальна команда концерну Continental налічувала понад 241 співробітників (2018 р.: понад 243 000) у 59 країнах і на різних ринках.

Концерн Continental поєднує блоки керування у високопродуктивні комп’ютери з новими функціями

Наразі в автомобілі є близько 100 блоків керування, а в майбутньому їх буде близько десяти. У цих високопродуктивних комп’ютерах концерн Continental поєднує різноманітні пакети функцій на основі власного програмного забезпечення й алгоритмів, а також додатки своїх партнерів-виробників програмного забезпечення. «Лише кілька системних постачальників можуть поєднати величезну кількість програм для автомобіля майбутнього та узгодити їхню роботу. Концерн Continental є одним із них. Ми вже отримали кілька великих замовлень від підприємств крупносерійного виробництва в усьому світі», — пояснив Дегенхарт.

Концерн Continental уже постачає високопродуктивні комп’ютери серійного виробництва

Уже сьогодні концерн Continental постачає високопродуктивні комп’ютери для нових автомобілів, які виробляються серіями у великих кількостях. Високопродуктивні комп’ютери виробництва концерну Continental забезпечують високий рівень взаємодії з автомобілем. Зокрема це можливість встановлення нових функцій, а також оновлень системи безпеки в автомобілі за допомогою бездротового з’єднання. До того ж, вони досить потужні й дають змогу використовувати в автомобілі найновіші програми. «Велика кількість приладів значно зменшиться. Адже наші нові автомобільні комп’ютери зменшують складність водіння та пропонують новий рівень комфорту. Наразі це стосується й електромобілів. Завдяки нашим системам автомобіль стане активним елементом інтернету. Ми виконуємо новаторську роботу та займаємо чільне місце, коли йдеться про компетенції в галузі програмного забезпечення в підключеному автомобілі», — говорить Дегенхарт.
Експерти концерну Continental передбачають, що доступна обчислювальна потужність до 2030 модельного року буде в 50 разів більшою, ніж сьогодні. Нам необхідна така обчислювальна потужність. Вона дає змогу постійно оновлювати програмне забезпечення в автомобілі. Таким чином можна адаптувати складні функції до вимог замовника, які постійно змінюються та збільшуються.

В автомобілі майбутнього: дисплеї та камери, а також інтелектуальні поверхні

Потужні автомобільні комп’ютери також дають змогу застосувати в салоні автомобіля абсолютно нові концепції керування. Дисплеї та камери, а також інтелектуальні й універсальні поверхні в майбутньому безперешкодно отримають функцію активного тактильного зворотного зв’язку. Наприклад, автомобілі будуть обладнані великими вигнутими скляними поверхнями, які складатимуться з кількох екранів і сенсорних дисплеїв та будуть розташовані по всій ширині автомобіля. Вони доповнюватимуться інтерактивними елементами керування, вбудованими в поверхню. Їх не буде видно, доки вони не знадобляться.
За допомогою друкованої електроніки концерн Continental зможе реалізувати в автомобілі майбутнього абсолютно нові концепції керування. Друкована електроніка дає змогу бездоганно вбудовувати датчики, світлодіоди й інші електронні елементи в найрізноманітніші поверхні та матеріали. За допомогою цієї технології, яку розробляє концерн Continental, також можна реалізувати багато програм в інших галузях. У майбутньому, наприклад, виробники торгових марок могли б використовувати інтелектуальне пакування за допомогою технології концерну Continental, щоб завжди можна було відрізнити їхні якісні вироби від дешевих копій. За допомогою зв’язку зі смартфоном можна перевіряти справжність у цифровій формі.

Завжди високий попит на системи допомоги водію

Ключ до автоматизованого водіння та використання функцій допомоги в майбутньому — це потужні датчики, програмне забезпечення та електронне обладнання концерну Continental. Обсяг продажів концерну в 2019 році склав 2 млрд євро, і він є лідером у галузі автоматизованого водіння та функцій допомоги. У майбутньому концерн Continental і далі розвиватиметься завдяки цим технологіям безпеки, які є попередніми етапами для водіння без водія. Лише в минулому році обсяг замовлень у цій сфері склав близько 4 млрд євро. Завдяки великому обсягу виробів і компетенцій концерн Continental є одним із небагатьох постачальників у всьому світі, який вже має технічні можливості для забезпечення високоавтоматизованого водіння на автостраді. Як системний постачальник, концерн Continental може запропонувати всі необхідні компоненти від одного виробника.

Концерн Continental знову винаходить шину за допомогою програмного забезпечення

У 2019 році концерн Continental випустив загалом понад 142 мільйони автомобільних шин у всьому світі. Це робить концерн Continental одним із трьох провідних виробників автомобільних шин у всьому світі. У майбутньому ці шини стануть ще інтелектуальнішими. Адже в майбутньому шини концерну Continental зможуть надійно інформувати водія не лише про температуру та внутрішній тиск, а й про глибину протектора. Можна буде виявити пошкодження на ранній стадії та повідомити про них. Завдяки цій функції пробіг збільшиться, а час простоювання скоротиться. Шини та диски, розроблені на так званій платформі Conti-C.A.R.E, також незалежно регулюють внутрішній тиск у шинах. Результат: більший комфорт, більший рівень безпеки, більший пробіг, менший час простоювання та менше споживання енергії. Таке розумне поєднання гуми, сенсорної технології та програмного забезпечення відкриває для концерну Continental нові бізнес-моделі, що стрімко розвиваються. Це особливо стосується співпраці з власниками автопарків і систем спільного користування автомобілями.

© Continental AG

Група автомобільної промисловості, яка існувала до кінця 2019 року, з підрозділами Chassis & Safety, Interior і Powertrain не змогла повністю уникнути різкого погіршення ситуації в автомобілебудуванні у 2019 фінансовому році. Тоді як виробництво автомобілів у світі знизилося приблизно на 6 відсотків, обіг за цей період знизився на 1,2 відсотка до 26,5 млрд євро (2018 р.: 26,9 млрд євро).

Органічний обіг знизився на 3,3 відсотка. Оперативний результат склав -2,1 млрд євро (2018 р.: 1,9 млрд євро), а маржа — -7,9 відсотка (2018 р.: 7,0 відсотків). Як уже повідомлялося наприкінці жовтня 2019 року, це сталося через низькі очікування від ринку, які спричинили необхідність списання безготівкових коштів у розмірі 2,5 млрд євро. Чистий оперативний результат, очищений з урахуванням амортизаційних списань, змін обсягу консолідації та спеціальних витрат, склав приблизно 4,4 відсотка (2018 р.:7,0 відсотків).

Обсяг продажів Групи дослідження гуми, як вона називалася до кінця 2019 року, з підрозділами Reifen (Шини) та ContiTech у минулому році склав 18 млрд євро, що означає збільшення продажів на 2,3 відсотка порівняно з відповідним періодом попереднього року. Органічне зростання склало приблизно -1,5 відсотка. Чиста маржа EBIT у розмірі 12,4 відсотка (2018 р.: 13,6 відсотка) відповідає чистому оперативному результатові в розмірі 2,2 млрд євро (2018 р.: 2,4 млрд євро). Зокрема підрозділ, який займається шинами, зміг забезпечити органічне зростання на -0,2 відсотка в умовах погіршення ситуації.

Контакты

Henry Schniewind

Henry Schniewind Пресс-секретарь по экономическим и финансовым вопросам Continental AG Тел.: +49 511 938-1278 Моб. тел.: +49 (0) 151 688 64 262 Эл. почта: